ساخت کاشی های هفت رنگ

ساخت کاشی های هفت رنگ ، در تاریخ برای اولین بار از کاشی های هفت رنگ در مدرسه بی بی سمرقند استفاده شد. قدمت این کاشی ها به دهه اول قرن هشتم می رسد.


ساخت کاشی های هفت رنگ

ساخت کاشی های هفت رنگ ، نمونه دیگری از این نوع کاشی در مزار گوهرشاد در شهر هرات دیده شد که مربوط به اواسط دهه سوم قرن مشتم هجری قمری بود. در ساخت کاشی های هفت رنگ از مواد مختلفی مانند سنگ چخماق (جهت سیلیس)، گیاه اشنون، بوراکس، سنگ محمدی (برای تولید رنگ لاجوردی)، توفال مس، کربنات سرب، اکسید قلع، اکسید آهن، بنتونیت (گل سرشور) ، اکسید روی و ... استفاده می کنند.

هنگام ساخت کاشی های هفت رنگ، انتخاب رنگ ها و تناسب بین آنها را استادکار مشخص می کند. هنر کاشی کاری نتیجه ذوق، سلیقه و مهارت استادکار می باشد. کاشی های هفت رنگ به عنوان یک هنر ماندگار در ایران اسلامی شناخته می شوند. این هنر در اماکن متبرکه، بناهای تاریخی، سفره خانه ها، منازل، مساجد، حسینیه ها به کار می رود.

برای ارتباط ، مشاوره و خرید انواع کاشی با ما تماس بگیرید.

افزودن به علاقه مندی ها

منطقه

تهران
نشانی
خیابان تهران نو (دماوند)، ایستگاه سبلان، خیابان اکبر میرحسینی، کوچه قبادیان، پلاک 3

موقعیت

درباره ما

  • ثبت آگهی اینترنتی در کتاب نقره ای ، در ان وب سایت شما می توانید برنامه ریزی، انتشار ، نمایش و ثبت آگهی تبلیغاتی کسب اطلاعات و آگاهی در هر زمینه ای، پیش نیاز اصلی تصمیم گیری می باشد. غالبا افراد می دانند باید نسبت به موضوع مورد نیازشان در سایت های ثبت آگهی اینترنتی ، آگاهی کسب کنند اما نمی دانند این اطلاعات را از کجا و از چه طریقی کسب کنند. بانک جامع مشاغل کتاب نقره ای (آگهی اینترنتی) با هدف آگاه سازی افراد در این زمینه و به تبع آن تبلیغات و شناساندن انواع مشاغل و اصناف، ایجاد شده است.

اطلاعات تماس

مجوزها

سایت کتاب نقره ای فقط منتشر کننده آگهی می باشد. پیش از معامله یا پرداخت وجه بررسی های لازم را انجام دهید.

برای راهنمایی به راهنمای خرید امن مراجعه نمایید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سئوهاما می باشد

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما