ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
وکیل طلاق

وکیل طلاق ، نهاد خانواده که به انتخاب مرد یا داشتن شرایط برای زن پایان می‌پذیرد تنها مرحله طلاق نیست باور غلط عمومی بر طلاق به معنای جدایی زن و مرد شکل گرفته در صورتی که عدم سازش زوجین با یکدیگر و تصمیم برای طلاق تنها چالش طلاق نیست بلکه به سبب زندگی مشترک برای زن و مرد، منافع مشترکی برای آن‌ها از جمله وجود فرزند مشترک و اشتراکات مالی و ... وجود دارد که چالش های طلاق را تشکیل می‌دهند.

در این وضعیت وکیل طلاق وظیفه مشخص کردن مسیر صحیح قضایی و حقوقی این امر جهت جلوگیری از اشتباهات احتمالی را بر عهده دارد.
زندگی مشترک حقوقی را برای طرفین به خصوص برای زن ایجاد می‌کند، اغلب زوجین از امور قضایی و حقوقی خود و شریک زندگشان غافل هستند. تمام این مسائل اهمیت حضور وکیل طلاق را مشخص می کند. وکیل طلاق با اشراف کامل بر مسائلی نظیر: اجرت المثل ایام زوجیت، مطالبه نفقه، مهریه و ... نقش احقاق حقوق زوجین را بر عهده دارد تا تحت تاثیر مسائل عاطفی ناشی از طلاق، دچار خسارات نشوند.


نقش وکیل طلاق در جریان دادرسی پرونده:


دادرسی طلاق از دو مرحله تشکیل می شود. مرحله اولیه تصمیم به طلاق است، تصمیمی که ممکن است دو طرفه و به صورت توافقی بین زوجین یا به صورت یک طرفه از جانب زن یا شوهر گرفته شود. تصمیمی که قبل از مراجعه به وکیل صورت می گیرد. با وجود این که صحبت در مورد باید و نبایدهای جدایی یا ادامه زندگی مشترک بر عهده وکیل نیست و در حیطه وظایف مشاوره خانواده است با این وجود وکیل باید از تمامی زمینه ها، اطلاع و آگاهی داشته باشد.


این آگاهی معمولا با پاسخ به چندین سوال به دست می آید. سوالاتی از قبیل این که: آیا آمادگی طلاق را دارید؟ آیا هنوز نسبت به شریک زندگیتان احساس دارید؟ آیا واقعا با هم زوج بودید؟ آیا واقعا تصمیم به طلاق و جدایی دارید یا طرف مقابل را تهدید به آن می‌کنید؟ آیا این یک تصمیم عقلانی بر مبنای خودشناسی است یا یک تصمیم احساسی و عاطفی ؟ و... سوال هایی از این دست که می توان با داشتن صداقت یا رفتن به مشاوره به آن‌ها پاسخ داد. اما گام دوم طلاق بعد از طی شدن مرحله اول و اطمینان از درخواست طلاق، جهت جلوگیری از تضیع حقوق در جریان طلاق است این وظیفه را وکیل برعهده دارد تا هیچ حقی از زوجین ضایع نشود.


لزوم آگاهی کامل وکیل طلاق از دلایل طلاق و زندگی مشترک:


آن چه در این رابطه مهم است صداقت کامل در بیان تمام جزئیات زندگی به وکیل است. چرا که ممکن است موردی کوچک و به ظاهر بی اهمیت در محاکم قضائی به سرعت پیگیری و به افزایش احتمال برد و موفقیت در پرونده کمک کند. یک مورد در ظاهر ناچیز می‌تواند ادله مهمی در جریان پرونده باشد.


لزوم و مزایای اخذ وکیل طلاق:


امر طلاق، اتفاقی ناخوشایند و تلخ در زندگی هر فردی است. اگر به درستی به مراحل انجام آن آشنایی نداشته باشید احتمالا فرآیندی طولانی و مرارت بار خواهد بود و باعث رنجش بیشتر شما می‌شود. گرفتن وکیل در جریان طلاق، باعث کاهش استرس و سختی های این دوران می‌شود. طبق قوانین موجود در کشور یک وکیل نمی‌تواند وکالت هر دو طرف (زوج و زوجه) در طلاق را بر عهده گیرد همچنین یک فرد نمی تواند بیش از دو وکیل برای پرونده داشته باشد اما می تواند پرونده را برای مشورت و ارائه‌ نظر پیش وکیل دیگری ببرد.
داشتن وکیل مزایای متفاوتی دارد با وجود این که طلاق یکی ازدعاوی حقوقی می باشد که در آن گرفتن وکیل الزامی نیست. اما امروزه پیگیری پرونده‌های طلاق در دادگاه های خانواده توسط وکیل پایه یک دادگستری انجام می شود در صورت داشتن وکیل طرفین طلاق ملزم به مراجعه حضوری به دادگاه نیستند و این مزیت خوبی برای چند دسته از زوجین است:


• افرادی که به سبب شغل و موقعیت خود خواهان حضور در دادگاه نیستند.
• افرادی که به سبب مشکلات عاطفی خواهان دیدن طرف مقابل نیستند.
• افرادی که با روند حل مشکلات در مراجع قضائی آشنایی ندارند.


این اشخاص با گرفتن وکیل به راحتی و بدون حضور در دادگاه می توانند از تجربه یک وکیل پایه یک دادگستری برای پیشبرد بهتر پرونده خود استفاده کنند.


نحوه انتخاب وکیل طلاق


حرفه وکالت جز مشاغلی است که به سبب ارتباط مداوم با افراد و مراجعین مختلف، افراد برجسته و کارآمد به سرعت مشخص می شوند. اگر کمی جست و جو کنید و لیست پرونده های موفق کاری وکلای موجود را مشاهده کنید می توانید با اطمینان وکیل قابل اطمینان و کاربلدی را برای پرونده طلاق خود انتخاب کنید. به راحتی می توان شماره وکیل طلاق را یافته و با او ارتباط برقرار کنید.


نکاتی که برای انتخاب وکیل طلاق الزامی است به شرح زیر می باشد:
1. حتما به تخصص وکیل مورد نظر خود توجه کنید و بیشتر سراغ وکلایی بروید که در طلاق و امور حقوقی خانواده تخصص دارند.
2. قبل از انتخاب نهایی، به چندین وکیل پایه یک دادگستری مراجعه کرده و با آن‌ها مشورت کنید. گرفتن مشاوره با چندین وکیل به شما کمک می‌کند تا میزان راحتی و توانایی برقراری ارتباط با او را سنجیده و در نهایت فردی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی بیشتری می‌کنید. چرا که در جریان طلاق باید تمام مسائل مربوط به زندگی خود را به راحتی با وکیل خود در میان بگذارید این مسائل شامل امور مالی نیز می شود.
3. در مورد بودجه و درآمد خود به وکیل توضیح دهید چرا که وکیل باید از میزان دارایی های مشترک شما مطلع باشد.


هزینه وکیل طلاق


علی رغم وجود تعرفه قانونی و مشخص برای پرونده های طلاق، هر وکیل و هر دفتر حقوقی با توجه به سابقه و مهارت خود و همچنین میزان پیچیدگی پرونده هزینه مشخصی را به عنوان حق الوکاله تعیین می کنند. در جریان طلاق، طرفین طلاق مشکلات متعددی از جمله مسائل احساسی و عاطفی و امور مالی طلاق می تواند بار دیگری بر مشکلات آن‌ها اضافه کند. وکیل طلاق می‌تواند با تعرفه منطقی این بار را از دوش موکل خود بردارد یا آن را سبک تر کند. در حالت کلی وکلا با توجه به نوع طلاق توافقی یا یک طرفه و بسته به زن یا مرد بودن خواهان پرونده، هزینه های متغیری را تعیین می کنند.

آگهی اینترنتی ویژه نقره ای