Skip to main content
| author

افزایش فروش

20 مرداد, 1401

افزایش فروش ، از دیرینه ترین نیازهای هر کسب و کاری می باشد مهم نیست شما کشاورز هستید دامدار، دارنده مزون یا معلم به هر حال نیاز به مراجعه کننده

برای افزایش فروش محصولات یا افزایش فروش خدمات شما از مهم ترین نیاز های هر کسب و کاری می باشد.


افزایش فروش چیست؟


افزایش فروش یعنی بهبود چرخه ارائه خدمات یا محصول شما به ساده ترین روش ! اشتباه نکنید افزایش فروش به معنی کار عجیب و غریب نیست. افزایش فروش یعنی بتوان خدمات و محصول را ساده توضیح داد، ساده در اختیار مخاطب یا مشتری قرار داد و ساده پشتیبانی کرد.


فروش در سادگی است.


این اصل را از من بپذیرید فروش در سادگی است فروش در پیچیدگی نیست فروش در کمال سادگی است .
یک اصل در فروش هست ما اگر خریداران کالای خود را درصد بندی کنیم از 100 درصد خریداران به چهار گروه اصلی میرسیم :


1- گروه اول : 10 درصد مخاطب هیجانی می باشند که فقط می خواهند اولین خریدار باشند مثل خریداران محصولات اپل گوشی های پرچم دار یا ماشین های روز

2- گروه دوم : 40% بعدی خریدارانی هستند که همین هیجان را دارند اما با کمی تاخیر کار خودرا انجام می دهند.

3- گروه سوم 40%  خریدارانی هستند که می خواهند ببینید نتیجه محصول چه می شود محصول ارزشمند هست مشکل فنی ندارد مراجعه کننده به استاد موسیقی از کلاس نتیجه گرفته یا نه عمده کار ما برای این گروه می باشد.

4- و اما گروه آخر 10درصد منفی هستند که تا مجبور نباشند از ما محصول یا خدمات نمی گیرند. سعی کنید تمرکزی بر این گروه نداشته باشید. زیرا هزینه و زمان زیادی برای شما در برخواهد داشت.

اگر مغازه دارید مغازه شیک هست و در بهترین جای ممکن شما دسته دوم را خواهید داشت زیرا دسته اول در بدو ورود محصول یا خدمات خرید خود را انجام داده اند. اگر تبلیغات زیادی می کنید تا نتیجه بهتری بگیرید گروه سوم را جلب می کنید.


انواع روش های فروش محصول یا خدمات


با توجه به گروه بندی بالا به نتیجه می رسیم اصل تمرکز بر گروه دو و سه می باشد. تمام روش های فروش بر اساس جذب و مدیریت تبلیغات بر دو گروه دو و سه می باشد.


روش های فروش انواع مختلفی دارد ولی در کل به چند دسته تقسیم می شود مدرن و سنتی:


روش سنتی روش تمرکز بر مرکزیت فروش می باشد. یعنی شما یک مرکز خدماتی یا فروشگاهی دارید یا کشاورز هستید یا مکانیک یا هر چیز دیگر یک مغازه مرکز مشاوره آموزشگاه افتتاح می کنید در محل خود قرار می گیرید صبر میکنی تا به مرور زمان مشتری برای شما بیایید مثال ساده این بازار می باشد. شما در بازار کافی است مغازه خود را باز کنید و منتظر بمانید مشتری می آید.

در شیوه مدرن مهم نیست کجا باز کرده اید با بازاریابی یا تبلیغات مشتری به سمت شما می آید. لازم نیست مدت زمانی صبر کنید کافی است تبلیغات خوبی داشته باشید.

اما نکته مهم این است کرونا به ما نشان داد هر دو روش ممکن است به راحتی از بین برود. دلیل از بین رفتن روش های فروش فروش محصولات مدرن و سنتی در شیوه تمرکزی هر دو روش به فروش حضوری است. در روش مدرن و سنتی فروش مشتری باید با شما رو در رو شود هر چند در مدت کرونا خیلی از فروش ها به روش ارسال با پیک انجام شد ولی در کل باز هم شم با مشتری تماس مستقیم تلفنی را داشته اید.

روش دیگری نیز هست که مرحله بالاتری از فروش مدرن را دارد این روش اصلاح روش فروش مدرن با تکیه بر فروش آنلاین می باشد و در این روش شما باید یک مغازه آنلاین یا سایت داشته باشید. سایت برای شما حکم مغازه را دارد. تبلیغات یا سئو یا هر کاری که می کنید باعث بهبود فروش شما می شود.


افزایش فروش محصولات


افزایش فروش محصولات با توجه به توضیحات داده شده تا بحال ساده می باشد. اما یک نکته دارد فروش آنلاین که باعث افزایش فروش و بهبود عملکرد فروش میگردد، نیاز به چند نکته دارد.

یک تولید محتوا واقعی نه خرید محتوا شاید تعجب کنید باید بگوییم تولید محتوا در دوره فعلی پادشاه است، این جمله از بیل گیتس می باشد که محتوا پادشاه است شاید تعجب کنید ولی بیل گیست 20 سال پیش این حرف را زد محتوا پادشاه است، یعنی شما باید بر معرفی محصولات و خدمات خود خیلی کار کنید در ادامه خواهم گفت کمی صبور باشید.


راه های افزایش فروش مغازه


راه های افزایش فروش مغازه ساده است زیرا 50% راه را رفته اید مرحله مهم اعتماد سازی است که انجام داده اید مرحله بعدی آنلاین شدن است که در ادامه خواهم گفت.


افزایش فروش و جذب مشتری


خوب به اصل مبحث افزایش فروش رسیدیم .


فروش در واقع بر دو اصل پا برجا است .


1-  نیاز یعنی من احتیاج به گوشی دارم پس با کمی تحقیق یک گوشی را میخرم.
2-  احساس نیاز من نیاز به گوشی ندارم با دیدن محتواهای مختلف احساس نیاز می کنم برای خرید گوشی مدل فلان.


دقت کنید در نیاز اول من میخرم چون نیاز دارم در نیاز دو میخرم چون احساس نیاز می کنم . احساس نیاز بزرگترین برگ برنده شما در فروش است.


تولید محتوا میتواند کمک زیادی به شما برای احساس نیاز در مخاطب کند شاید برای شما سوال پیش بیایید تولید محتوا یعنی چه ؟


تولید محتوا


تولید محتوا یعنی شرح در مورد هر چیزی، در دوران قدیم روزنامه بود. یک اتفاق یا یک اختراع در روزنامه شرح داده می شد و مخاطب با خواندن آن احساس می کرد باید بخرد.

کمی بعد با ظهور سینما یک مرحله جدید در تولید محتوا اتفاق افتاد. تولید محتوا بصری وقتی کمپانی های بزرگ سیگار می خواستند سیگار هوای خود را بفروشند و با مقاومت نهادهای پزشکی مواجه شدند با یک حرکت عجیب سیگار را به دست سوپر استارهای فیلم ها دادند و در فیلم ها نقش اول همیشه در حال کشیدن سیگار بود نتیجه باور نکردنی بود، فروش سیگار چندین هزار برابر شد حتی صادر شد و دلیل اصلی این کار فقط فقط استفاده از محتوا بود سینما یک محتوا بود و تبلیغ سیگار یک محتوا مخفی.


برای فروش در دوره جدید نیاز نیست جلو دوربین بروید آنباکس کنید و شیک بنشینید و توضیح دهید هر چند این محتوا همچنان محتوا خوبی است.
کافی است اگر از محصول خود مطمئن هستید چند نمونه را با خود برده و در اختیار مصرف کننده بگذارید و صبر کنید از بازخورد مصرف کنند فیلم بگیرید مثبت یا منفی با مخاطب صادق باشید و نتیجه فیلم را منتشر کنید.
یا اگر مدرس هستید یا مشاور تا جایی که میتوانید مباحث خود را باز کنید و رایگان منتشر کنید این انتشار محتوا رایگان به شما کمک می کند مخاطب بیشتری جذب کنید.
دقت کنید از ساخت فیلم یا کلیپ های تبلیغاتی که یک کلمه آموزش داده می شود و ویدیو قطع می شود و تا ندادن پول و یا خرید دوره آموزش کامل داده نمی شود، جدا خود داری کنید با این کار مخاطب به راحتی از دست می دهید.


برای افزایش فروش چکار کنیم؟


برای افزایش فروش در دوره فعلی و آینده به ابزار های زیر نیاز دارید :


1- سایت داشته باشید.
2- در شبکه های اجتماعی (ترجیحا همه عضو شوید)
3- تولید محتوا واقعی داشته باشید.
4- همه شبکه های اجتماعی را به هم مرتبط کنید.
5- سایت را سئو کنید.
6- سایت را در سایت های آگهی نامه تبلیغ کنید.
7- از نظر مخاطب خود با دقت استفاده کنید نظرات منفی مخاطبین بیشترین سرمایه هر کسب و کاری هست.
8- تولید محتوا را خود انجام دهید. (هیچ کس مثل خود شما نمیتواند کسب و کار شمار را تبلیغ کند)
9- خدمات پس از فروش داشته باشد.
10- به صورت دوره ای با خریداران گذشته تماس بگیرید تا بدانند شما فقط کالا به آنان نفروخته اید.


امیدوارم در این مقاله توانسته باشم به شما کمی در مورد افزایش فروش اطلاع دهم درصورت نیاز به مشاوره تیم کتاب نقره ای همیشه آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان برای افزایش فروش و بهبود کسب و کار شما است.


فروش هنر است.